Gokhan Kuloglu
24 Şubat 2021 Çarşamba, 10:14
Şikayet Et Detayını Göster
Anadolu İş Güvenliği

İş güvenliği, iş yerinde işlerin ilerlemesi esnasında farklı sebeplerden meydana gelen, kişilerin sağlığına zarar gelebilecek nedenlerden muhafaza edilmek amacıyla uygulanan sistemli ve bilimsel çalışmalar olarak adlandırılır. Kısaca İSG de denilen iş sağlığı ve güvenliği ile çalışanların hakları korunmuş olur.

İSG?nin Amacı Nedir?

İş güvenliği firmaları ilk olarak öncelikli amacı, işçilerin güvenliğini sağlamaktır. Çalışanları her türlü anlamda ruh ve beden bütünlüğünün bozulmaması için vardır. İş yerinde üretim güvenliğinin sağlanması ile verimli çalışma meydana gelir. Bu çalışma özellikle ekonomik açıdan çok önemlidir.

Kadıköy iş güvenliği firmaları iş güvenliği konusunda herhangi bir iş kazalarında ya da güvensiz ve sağlıksız çalışma ile meydana gelebilecek makine sorunları, yangın ve patlama durumları gibi yönetimi olumsuz etkileyecek sorunların oluşmaması için çaba gösterir.

İstanbul OSGB firmaları amaçlarından da anlaşıldığı üzere iş güvenliği çok taraflı bir çalışma yaparak böylelikle, çalışanların sağlık ve güvenlik haklarını korumuş olurlar. Bu kuruluşların çalışma alanı ise bütün iş dallarını

kapsamaktadır.

0 Yorum
Tüm Yorumları Göster
Forum'dan Seçmeler