Ötüken Yış
16 Kasım 2019 Cumartesi, 21:27
Şikayet Et Detayını Göster
Siyasi İslamcı bölücü, Arapçı örgüt mensupları ağızlarını her açtıklarında diyorlar ki; Türkler, Kürtler, Araplar, Boşnaklar, Lazlar, Çerkezler....

Bu söylem,

Türkleri etnik kimlik seviyesine düşüren bir söylemdir. Halbuki Türklük, bu ülkenin ortak kimliğidir. Bu ülke insanlarını altında toplayan bir şemsiyedir.

--

Anayasamıza göre, bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Bu ülkenin adı bin yıldır "Türkiye" dir. Dili "Türkçe" dir. Bayrağının adı, al zemin üzerindeki ay yıldızlı "Türk Bayrağı" dır.

--

Bu ülke insanları yurt dışına çıktıklarında "Türk Pasaportu" taşırlar ve "Türk" olarak kabul görürler.

--

Biz Türkler bu ülkeyi Romalılardan aldık. Romalılar da Türklerin ataları olan İskitlerden-Sakalardan aldılar. Bu ülke coğrafyasında hiç bir zaman bir "Ermenistan", bir "Kürdistan", bir "Çerkezistan", bir "Lazistan, bir "Boşnakistan", bir "Arabistan" ...olmamıştır.

--

Türkiye' de bir etnik kimlik yoktur.

Etnik bir kimlik olabilmesi için, etnik bir kültür olması lazım. Keşke olsa..ama ben Mardin ve kısmen Hatay dışında "etnik kültür" görmedim.

--

Farklılıklar coğrafya, iklim ve kültürel geçirgenlikten kaynaklanan aynı rengin çeşitli tonlarıdır.

--

Bu ülke genelde bütün Türk vatandaşlarının, özelde ise Türk Irkı' nın malıdır.

--

Siyasi islamcıların ağızlarını her açtıklarında "Türk, Kürt,Laz, Çerkez, Arap, Boşnak..." demeleri bölücülüktür. Bölücülük suçtur.

0 Yorum
Tüm Yorumları Göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam