Ötüken Yış
11 Ağustos 2019 Pazar, 20:45
Şikayet Et Detayını Göster
Bu ülkede ayağa düşmemiş, ayaklar altına alınmamış bir değer kaldı mı?

Bu ülkede Allah'ın sıfatlarını üzerinde taşıdığına, Allah' ın kendisinde tecelli ettiğine dolayısıyla "Allah" olduğuna inanılan bir insan yoktur..deyin .

---------------

İdeolojik örgütlerden sonra tarikat ve cemaatlar da kadınları "yem" olarak kullanıyorlar.

----------------

Bu kitapta yazılanların doğru olmadığını söyleyin.

İsmail Saymaz: Şehvetiye Tarikatı

----------------

"Günümüzde Türkiye?de otuz tarikat silsilesinin ve bunlara bağlı dört yüz civarında kolun, sekiz yüz civarında medresenin faaliyette olduğu tahmin ediliyor. Çoğu holdinge dönüşen tarikatlar büyük bir ekonomik sektör oluşturuyor. Hızla gelişen her sektörde olduğu gibi, bu alanda da kayıt dışı ve merdivenaltı ekonomi gelişiyor. Bireyin kurtuluşunun cemaat yoluyla gerçekleşeceğine dair güçlü bir inanç aşılanıyor. Merdivenaltı tarikat ve cemaatler, geleneksel tarikatların yöntem ve söylemlerini taklit ederken, bilgi kaynağı olarak ilham ve rüyaya, kanıt olarak hurafe, rivayet, keramet ve hikâyelere başvuruyorlar. Müritler, çeşitli yöntemlerle ikna edilerek, ağırlıklı olarak ekonomik ve cinsel istismara maruz kalıyorlar.

İsmail Saymaz, ilkokul mezunu, Arapça ve Kur?an bilmeyen, hatta namaz ve oruç gibi ibadetleri yerine getirmeyen, bazılarının yüzlerce müridi olan, haklarında dava açılmış altı sahte şeyh vakasını inceliyor. Bir kısmının Kur?an kursu da işlettiği, tekke sahibi olduğu bu şeyhler, şehvet ile servet edinme arzusunun iç içe geçtiği bir dünyada, yüzlerce kadın ve erkeğin iradesini teslim alıyorlar. Haklarında şikâyet veya ihbarda bulunulmadıkça, faaliyetlerini yıllarca sürdürebiliyorlar. Esas olarak, devlet tarafından ?gerçek şeyhlere? tanınmış resmî hoşgörüden, koruma zırhından ve dokunulmazlıktan yararlanıyorlar."

1 Yorum
Ötüken Yış Bu arada.. kurbanlığınız makbul, kurban etiniz yağlı olsun. :) 11 Ağustos 2019, 20:48
Forum'dan Seçmeler