dreamlines

Erkek

Bu üyenin kişisel bilgilerini görmek için üye olmanız gerekmektedir.
dreamlines
20 Şubat 2015 Cuma, 16:12
Şikayet Et Detayını Göster
Geceden;

Akşam eve gittiğimde komşumun telaşlı bir hali vardı.. Ne olduğunu sorduğumda 'Süeda' dedi duraksadı.. Dedim 'ne oldu Süeda'ya? 'Ateşli, ateşini düşüremiyorum havaya bak hastaneye nasıl gideriz? Dolmuşlar da çalışmıyormuş' dedi.. Dedim ki 'sen hazırla çocuğu şu arabanın önünü açayım gideriz'.. 'Olmaz dedi yollara bak ya bir şey olursa? 'Olmaz abla çocuk bu kalmaz böyle, sen hazırla' dedim.. Peki diyerek çıktı..

Aldım fırça ile küreği elime karda kaybolmaya yüz tutmuş arabayı buldum önce sonra önünü açtım arabanın içimden belediyeye sevgi naraları atarak tabi :)

Çıktık yola, küreği de yanıma aldım nolur nolmaz diye.. Kimsecikler yoktu yolda bir tek biz, usuldan usuldan hastane yolunda .. 20 dklık yolculuktan sonra vardık hastanenin önüne, sola geçip hastaneye girmek gerekti fakat bizim şahane belediyemiz dokunmamış yola ve kaldım iki şerit arasında.. İndim araçtan baktım olacak gibi değil kucakladım Süeda'yı... Acile giriş yaptırıp annesine dedim sen muayene ettir ben aracı çıkartayım.. Aldım küreği bu sefer belediyeye karşı dışımdan sevgi sözcükleriyle süsledim dilimi.. 5 dk sonra çıktım kar kütlesinden..

Aracı park edip tekrar gittim acile... Orada birisi oturuyordu göz aşinası olduğum biri.. Bir evsiz.. Soğuktan hastaneye sığınmış, hastane personeli de bir mont ile sıcak çay vermişti eline, onu yudumluyordu..

Baktım ona uzun uzun.. O sırada bir arkadaşımın gönderdiği bir söz geldi aklıma..

"Eğer dışarıda bir evsiz görürseniz hemen 155'i arayın ve cumhurbaşkanına küfretti deyip ihbar edin.. Gelip hemen alıyorlar"

O sırada Süeda'ya takılan küçük serum bitti ve döndük eve aheste aheste...

Gecenin kazanımı:

Süeda'nın ateşi düşmesi..

Evsiz birinin soğuktan bugünlük kurtulduğunu görmek..

Kaybeden:

Tabiki yolları açmayan açmayan belediye..

:)

18 Yorum
dreamlines :) aramızda dur belki beni döver o cok tirsiyom ondan ;) ben onu seviyom ama o beni sevmiyo :( 20 Şubat 2015, 16:42
dreamlines gerginlik olmaz ki zaten İzmirli hem ne demisler kasap sevdiği deriyi .... hep ondan dolayi cennet'le biz böyleyiz cok severim ben onu :) 20 Şubat 2015, 16:37
dreamlines bil ki benim hayal gücüm bu kalemine guveniyorsan otur sen de yaz.. sen begenmiyorsun diye kalemimi kıracak değilim! 20 Şubat 2015, 16:29
Tüm Yorumları Göster
Forum'dan Seçmeler