Burhan Girgin

Erkek

Bu üyenin kişisel bilgilerini görmek için üye olmanız gerekmektedir.
Burhan Girgin
7 Ocak 2021 Perşembe, 04:42
Şikayet Et Detayını Göster
7 Seneyi bitirmis sözlesmeli er akibiyeti

Sözleşmeli erbaşlara verilen söz tutulmadı! Atamalar yapılmıyor?

meslekte 7 yılını dolduran sözleşmeli er ve erbaşların, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasanın uygulanmadığını ve mağduriyet yaşandığını açıkladı.

Meslekte yedi yılını dolduran sözleşmeli er ve erbaşların, kamuda istihdam edilmesine yönelik yasanın uygulanmadığını ve mağduriyet yaşandığını açıkladı. yedi yıl süren terör mücadele ardından kamu kurumlarında memur olmak isteyen sözleşmeli er ve erbaşların, bu haklarına kavuşamadığını savundu.

?KANUNDA AÇIK HÜKÜM VAR?

TBMM'de yaptığı açıklamada, şunları söyledi: 2011 yılında başlanan sözleşmeli er uygulaması ile yedi yıllık hizmetini tamamlayanların 2020 Yılında yedi yılını bitirmeye başladı kamu kurumlarına atamasının yapılacağı hakkında kanunda açık hüküm var. Ama sözleşmeli er ve erbaşlarımızın, terör bölgelerinde yoğun mesaileri sonrası görevlerini tamamlamasına rağmen kamu kurumlarına atamalarının yapılmıyor. Atamalar için süreç bir an önce başlatılmalıdır.

14 Yorum
EOS_CC Memurlar netin whatsapp hattına mesaj atarak yayımlanma talebinde bulunabilirsin 8 Ocak 2021, 08:33
Burhan Girgin bu gönderiyi memurlar .netin ana sayfasında nasıl yayınlarız 7 Ocak 2021, 16:29
EOS_CC bildirilir . Öncelikle sizin başvuru yapmanız ve başvurunun da devlet personel başkanlığına bildirilerek mülakatlara girmeniz lazım. mesela geçen lise mezunu memur alımında d/e sınıfı ehliyet istiyord 7 Ocak 2021, 10:42
Tüm Yorumları Göster
Forum'dan Seçmeler