Memurlar.Net İleti Kuralları

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Üyelerimiz,

Memurlar net sitesinin (Mobil uygulaması dahil) ileti bölümünü kullanarak, aşağıdaki kuralları kabul etmiş olursunuz.

 1. Profilinizde görünen bilgilerinizin dışında kalan, cep telefonu numaranız, şifreniz, IP no-adresiniz, e-posta adresiniz ve konum verileriniz gibi kişisel bilgileriniz gizlidir, hiçbir şekilde paylaşımı tarafımızca yapılmaz. 3. kişilere de verilmez.
 2. Cep telefonu numaranızı, şifrenizi, e-posta adresinizi ve kredi kartı vs kişisel bilgilerinizi gerek iletiler bölümünde gerekse forumda veya sitenin herhangi bir yerinde paylaşmayınız. Başkalarının sizin hesabınıza erişmesine veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek eylemlere imkan vermeyiniz. Hesap güvenliği ile ilgili olarak her kullanıcı kendi hesabından sorumludur.
 3. Memurlar.Net sitesinde (Mobil uygulaması dahil) paylaştığınız bilgiler, içerikler ve iletilerin tamamı sizin sorumluluğunuzdadır. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Memurlar.Net hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 4. Editörler, fikri veya sınai hak ihlallerini engellemek veya durdurmak amacıyla gerekli gördüğü hallerde gereken işlemleri yapar.
 5. Herhangi bir kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmemelisiniz. Bir başkasının kimlik bilgilerini, telefon numarasını paylaşmamalısınız. Çoklu nick alarak istenmeyen mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler yazmak, tehdit etmek, küfretmek ve nefret söyleminde bulunmak, alkol ve sigara kullanımına özendirmek, pornografik nitelikli ya da şiddeti teşvik eden, çıplaklık ya da görsel, tahrik edici, küçük düşürücü yazılar içeren herhangi bir içerik ile reklam türünde iletiler paylaşmamalısınız. Bu gibi durumlarda karşılaşırsanız lütfen şikayetetbutonunu kullanınız. Şikayet editörleri durumu değerlendirip haber vermeksizin (uyarı, ceza veya üyelik iptali şeklinde) gereğini yapacaklardır.
 6. Memurlar.Net iletiler bölümünü kanundışı, sahtekarlık, başkalarına ait hakları ya da yasaları ihlal eden, kötü niyetli bir amaç doğrultusunda kullanmamalısınız. 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun" ile Türk Ceza Yasası ve emredici kurallara göre düşünmeli, ona göre hareket etmelisiniz. Tersi durumunda lütfen şikayetetbutonunu kullanınız. Şikayet editörleri durumu değerlendirip haber vermeksizin (uyarı, ceza veya üyelik iptali şeklinde) gereğini yapacaklardır.
 7. Herhangi bir alanda gerçek ve tüzel kişileri, kurum ve kuruluşları, kamu kuruluşlarını ve personelini küçük düşürecek resim, fotoğraf, illüstrasyon, çizim, yazı, alıntı, ses dosyası, video, bağlantı, makale, tablo, mesaj vb içerikler kesinlikle yasaktır. Başka bir site katılımcısını, üçüncü bir şahsı, kurum ve kuruluşları küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz. İletilerin yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.
 8. Forum yöneticilerini veya editörlerini küçümser davranışlar sergilemek ve editörler ile gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. İleti bölümünde editörlere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı editörlerin veya yöneticilerin özeline mesaj atarak çözebilirsiniz. Editörler her yazılan iletileri göremeyebilirler, uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen iletiyi şikayet ederek şikayetetbutonunu kullanınız.
 9. Yukarıda saydığımız kurallarımıza uyulmaması halinde Memurlar net, iletiler bölümünde paylaştığınız herhangi bir içeriği ya da bilgiyi kaldırma hakkına her zaman sahiptir. Kurallara uyulmaması halinde uyarmaksızın ceza verilir, üyeliğiniz iptal edilir. Eğer paylaştığınız içerik, 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun" ile Türk Ceza Yasası ve emredici kurallara muhalefet (yasaklanmış; fiil, davranış ve yazışmalarda bulunanlar) durumunda ise; talebi halinde savcılık, emniyet ve diğer ilgili makamlara, kullanıcının; IP ve diğer şahsi bilgileri Kanun gereği verilir.
 10. Memurlar.Net gerekli gördüğü takdirde yukarıda saydığı ileti kuralları haber vermeksizin değiştirebilir, yenisini ekleyebilir. Yapılan değişiklik veya eklemeler sitede yayım tarihinden itibaren geçerli olur.
 11. Üyeler, Memurlar.Net sitesinin iletiler bölümüne girmekle yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 12. Memurlar.Net iletiler bölümündeki görüşleriniz ve diğer önerileriniz bizim için her zaman çok önemlidir. Görüş ve önerileriniz için forum@memurlar.net adresine mail atabilirsiniz.